четвер, 10 травня 2018 р.

22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття (International Biological Diversity Day)



Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний День біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю  ООН у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.
 Відповідно до повідомлення  Секретаріату Конвенції про біорізноманіття, темою цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття є відзначення 25-річчя набрання чинності Конвенції про біорізноманіття.
Відзначення Міжнародного дня біорізноманіття сприяє підвищенню поінформованості про роль навколишнього світу для благополуччя людини та необхідності дій щодо його збереження.
          Секретаріат Конвенції про біорізноманіття закликає Сторони відзначити цю важливу подію в житті Конвенції (додаткова інформація за посиланням: https://www.cbd.int/idb/2018/celebrations/, логотип  https://www.cbd.int/idb/2018/logo).
         Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації спільно з Мінприроди також закликає приєднатися до відзначення Міжнародного дня біорізноманіття громадськість, студентську та учнівську молодь.

Міжнародний День біорізноманіття  –  це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на проблему безповоротної втрати на Землі багатьох представників флори та фауни, впровадження заходів, спрямованих на досягнення трьох основних цілей Конвенції про біорізноманіття – збереження біорізноманіття та екосистем, стале використання компонентів біорізноманіття та отримання вигод від використання генетичних ресурсів, зокрема включення питань збереження біорізноманіття у галузеві національні та місцеві стратегічні документи розвитку та просторового планування і мобілізації всіх можливих ресурсів для досягнення цілей Стратегічного плану з біорізноманіття на 2011-2020 роки та його завдань Айті (прийнятих під час Десятої наради Конференції Сторін Конвенції про біорізноманіття (м. Нагоя, Японія, 18-29 жовтня 2010р.)).
Біорізноманіття Земної кулі – це приблизно 1,6 млн. описаних біологічних видів, але, за різними оцінками, реальна кількість видів на Землі є значно більше. Будь-який живий організм грає свою роль в екосистемі і представляється часткою харчового ланцюга, які складаються в харчові мережі. Якщо одна частинка такого ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми. Результат – опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь і, врешті погіршення умов життя.
Сьогодні у світі під загрозою зникнення перебуває понад 7 тисяч видів тварин і майже 60 тисяч видів рослин. Ми маємо переглянути стосунки «людина – природа». Споживацьке ставлення до природних ресурсів призводить до втрати лісів, степів, які є середовищем існування багатьох видів, зокрема тих, що занесені до Червоної книги. Саме жива природа є основою життя на Землі та фундаментом гармонійного існування.
Підготувала О.В.Яременко, методист РМК